Form&Stal

Form&Stal nr 9

21-12-2015

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kolejny numer naszego magazynu “Form&Stal”. Piękna jesień i sezon budowlany w pełni. Często wspominam, że dbanie o środowisko naturalne i klimat jest dziś jednym z najważniejszych zadań naszego oraz przyszłych pokoleń. Dużo mamy do zrobienia, pomoże nam w tym Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z 19 Maja 2010, według której wszystkie budynki użyteczności publicznej od roku 2018 (zaś dwa lata później już wszystkie budynki) będą musiały spełniać bardzo rygorystyczne normy unijne. Jesteśmy w przełomowym momencie dla branży budowlanej. Sukces odniosą firmy innowacyjne, promujące nowe technologie i rozwiązania, potrafiące szybko dostosować się do rynku oraz nowych praw.

Tak jak w poprzednich numerach naszego magazynu, w tym również przedstawiamy technologie i materiały budowlane, które są przyjazne ludziom i środowisku. 

Polecam artykuł “Budować z myślą o przyszłości” nawiązujący do nadchodzących zmian w budownictwie. Rozmowa z panią Dyrektor przedszkola w Ropczycach pokazuje, że wybudowanie i oddanie do użytku ekologicznego oraz funkcjonalnego przedszkola w kilka miesięcy jest możliwe. Poruszymy również bardzo aktualny temat domów dla emigrantów, budowanych szybko i ekonomicznie. Opisujemy program “Lemur” pomagający dofinansować energooszczędne budynki publiczne. Przedstawiamy fantastyczne rozwiązanie pomp ciepła bezpośredniego firmy ACALOR® 

Nie zapomnieliśmy również o naszych anglojęzycznych czytelnikach. “New European Union Standards for low–energy buildings build from 2020” podejmuje temat Dyrektywy Parlamentu Europejskiego z roku 2010

a “Passive house energy efficiency, high standards” przedstawia ekologiczny dom w oparciu o technologię SUNDAYsystem™.

Sezon budowlany w pełni, inwestorom życzę dobrego wyboru energooszczędnych i przyjaznych środowisku technologii budowlanych oraz udanych inwestycji.

 

Tadeusz Niedzielski

 

 

Pliki do pobrania