Historia firmy

krótko o historii firmy...

Firma AmTech powstała w roku 1995. Jest wtedy spółką z udziałem kapitału zagranicznego. Pierwsza siedziba firmy mieści się w Mielcu. Założycielem Spółki była amerykańska firma AmTech US Inc.


W 1996 roku siedziba firmy zostaje przeniesiona do Głogowa Młp. koło Rzeszowa, gdzie rozpoczyna produkcję szkieletów i konstrukcji stalowych na terenie własnego zakładu produkcyjnego. Produkcja domów szkieletowych prowadzona jest tutaj zresztą do dnia dzisiejszego. W 1997 roku AmTech uzyskuje Aprobatę Techniczną ITB, nr AT-15-2687/97 na kształtowniki typu SUNDAYsystemTM przeznaczone do wykonywania konstrukcji stalowych przeznaczonych do budowy domów szkieletowych.


Następuje dynamiczny rozwój Firmy, na terenie całego kraju powstają kolejne domy szkieletowe, zarówno jednorodzinne jak i wielorodzinne. Firma nawiązała również współpracę z wieloma Deweloperami, Spółdzielniami Mieszkaniowymi, Urzędami Miast i Gmin i zrealizowała dla nich liczne obiekty w technologii lekkiego szkieletu stalowego. Są to obiekty indywidualne, wolno stojące ale również duże rozbudowy oraz nadbudowy istniejących budynków.


Do dnia dzisiejszego, w technologii SUNDAY systemTM powstało kilka tysięcy obiektów mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych...