Ekologia

 

W obecnych czasach, słusznie zresztą, coraz większy nacisk kładzie się na ochronę środowiska naturalnego. Technologia SUNDAYsystemTM  doskonale wpisuje się w politykę pro-ekologiczną. Domy wykonane w tym systemie minimalnie oddziałują na środowisko i to zarówno na etapie produkcji, jak i użytkowania. Do budowy stosujemy wysokiej jakości materiały spełniające wymogi ekologiczne. Stal jest materiałem, który może pochodzić ze źródła w 100% odnawialnego. Proces recyklingu praktycznie wyklucza ingerencję w środowisko naturalne w celu jej pozyskania.

Zastosowanie konstrukcji stalowej eliminuje potrzebę użycia impregnatów grzybo- i owadobójczych, co jest niezbędne w przypadku konstrukcji drewnianej, nie występuje więc negatywne oddziaływanie tych środków na mieszkańców. Stal nie wywołuje również żadnych uczuleń ani nie jest źródłem alergii.

Własny dom jest inwestycją, która ma służyć jego mieszkańcom przez długie lata i tyleż samo będzie oddziaływać na otoczenie, warto więc wybrać technologię, która zapewni jak najniższą emisję szkodliwych dla środowiska substancji.

Głównym czynnikiem zanieczyszczenia powietrza jest dwutlenek węgla, który wydobywa się między innymi z kominów naszych domów w okresie grzewczym. Budynki wykonane w technologii SUNDAYsystemTM do ogrzewania nie wymagają dużej ilości energii, co znacząco wpływa na zmniejszenie emisji substancji szkodliwych. Posiadają one małą masę, co powoduje szybsze nagrzewanie się pomieszczeń, a zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych pozwala na uzyskanie doskonałego współczynnika przenikania ciepła. „Pasywność” takiego domu zapewnia więcej ciepła uzyskanego niższym kosztem, bez względu na rodzaj zastosowanego ogrzewania.

Technologia SUNDAYsystemTM doskonale wpisuje się w zasady ochrony środowiska naturalnego, którego częścią jest Człowiek. Warto więc pomyśleć o ekologii planując inwestycję. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również cieszyć się zdrowiem, przebywać w wolnym od zanieczyszczeń otoczeniu i zachować środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń.