Hale systemowe

Hale systemowe

 

                                                                  HALA 12x28m h=5m

Założenia:

  -wymiary w osiach 12x28 m, h=5 m

  -główne układy nośne co 3,5 m

  -kąt dachu 16 stopni

  -konstrukcja dachu przygotowana pod płyty warstwowe lub blachę trapezową

  -na ściany założono kasety ścienne mocowane do słupów lub płytę warstwową

   

 

Charakterystyka

Hale z profili gorącowalcowanych od dawna stanowią znaczący sektor rynku budownictwa przemysłowego. Ich wykonanie jest szybsze i znacznie mniej zależy od warunków atmosferycznych w stosunku do konstrukcji żelbetowych, budowanych                    w technologii tradycyjnej. Alternatywą dla obu tych typów konstrukcji są hale z profili zimnogiętych, które łączą w sobie ich zalety z lekkością konstrukcji i łatwością montażu. Główną cechą zaprojektowanych elementów z blach zimnogiętych jest mniejsze zużycie stali. Niesie to za sobą duże oszczędności przy zakupie materiałów. Ale na tym nie koniec: mniejsza masa konstrukcji to mniejsze fundamenty, to także możliwość posadowienia konstrukcji na gruntach o mniejszej nośności. Wszystko to generuje niższe koszty inwestycji i zarazem jej konkurencyjność. Kolejną istotną różnicą pomiędzy konstrukcjami z profili gorącowalcowanych a obiektami z kształtowników zimnogiętych jest sposób ich łączenia. Nie stosuje się połączeń spawanych pomiędzy elementami z blach walcowanych na zimno. Połączenia śrubowe czy poprzez wkręty nie wymagają specjalnych maszyn, mogą być wykonywane w każdych warunkach i wielokrotnie demontowane bez zniszczenia elementów.
Hale z profili zimnogiętych z powodzeniem mogą być wykorzystywane na budynki magazynowe, hale przemysłowe, warsztaty, budynki rolnicze, garaże czy wiaty. Pokrycie dachu i ścian z popularnych blach fałdowych lub płyt warstwowych pozwala na wykonanie estetycznych elewacji o dobrych parametrach cieplnych w dowolnych kolorach. Ogromny asortyment tych okładzin umożliwia wykonanie budynku ciekawego architektonicznie przy nieskomplikowanym kształcie. Nowym produktem firmy AmTech są hale na bazie zimnogiętych profili ceowych łączonych na budowie za pomocą śrub.
Główne układy nośne mają standardowe rozpiętości: 10 m, 12 m, 14 m, 16 m i 18 m i wysokości do 4,5 m. Moduł hali, czyli rozstaw ram w konstrukcji, to 3,5 lub 4 m, a jej długość może być dowolną wielokrotnością tego modułu. Montaż konstrukcji na budowie obejmuje jedynie połączenia śrubowe bez konieczności spawania, a jej niewielka masa pozwala na wybór mniejszych i tańszych dźwigów, co znacznie ogranicza koszty pracy maszyn. Dodatkowym usprawnieniem montażu poszczególnych elementów jest ujednolicenie wszystkich połączeń śrubowych. Konstrukcja szkieletowa hali pozwala na swobodne rozmieszczenie drzwi, okien i bram. Również w przyszłości, gdy zajdzie potrzeba zmiany sposobu użytkowania hali czy jej wydłużenia, nie jest trudne dostosowanie jej do nowych warunków. Nawet w przypadku konieczności przeniesienia hali jej demontaż, transport i ponowne zamontowanie jest znacznie mniej kłopotliwe niż w przypadku hal gorącowalcowanych. Zaletami hal z profili zimnogiętych są ich niskie ceny, lekkość konstrukcji, szybki montaż, dowolność aranżacji oraz mniejsze wymagania dotyczące fundamentów i parametrów podłoża. Inwestycja w halę z profili zimnogiętych jest rozwiązaniem praktycznym i ekonomicznym nie tylko w momencie wznoszenia obiektu, ale także w trakcie użytkowania i w wypadku nowych wymagań, które mogą być stawiane obiektom w trakcie rozwoju działalności. W przyszłości przewiduje się dalszy ich rozwój oraz zdobywanie pozycji na rynku budowlanym.

Oferta

Oferta obejmuje główne układy nośne i elementy stężające.

Nie uwzględniono konstrukcji pod bramy wjazdowe. Należy doliczyć w zależności od ilości bram

Powierzchnia ścian: 429m2
Powierzchnia dachu: 356m
2

Cena konstrukcji z montażem:

- przy zastosowaniu płyty warstwowej jako poszycie ścian ok 490zł/m2
- przy zastosowaniu poszycia kasetonami warstwowymi zamiast płyty ok 300zł/
m2